12 Korrik, 2020

Gjimnazi ”Ibrahim Rugova” fitues i Re-Debate 5.0 – Kampionati Kombëtar i Debatit

Pas një maratone të gjatë debatesh Kampionati Kombëtar i Debatit, Re-Debate 5.0 përfundoi me sukses edicionin e tretë të shtunën e 11 Korrikut me shpalljen e […]
9 Korrik, 2020

4 Skuadrat Gjysmëfinaliste të Re-Debate 5.0

Këtë të Premte do të jemi si gjithmonë Live në kanalet tona online me Gjysmëfinalen e Re-Debate 5.0! Pas një maratone të gjatë prej disa javësh, […]
8 Korrik, 2020

Bukinist.al mbështetës i debatuesve të rinj të Kampionatit Kombëtar të Debatit

Leximi për shumëkënd nuk është vetëm një çelës që të çon drejt një suksesi akademik, por dhe mbi të gjitha përbën një nga burimet më të […]
7 Korrik, 2020

8 Skuadrat çerekfinaliste që vazhdojnë garën në Re-Debate 5.0

Ka përfunduar Faza e Eleminatoreve ku 16 skuadrat që u kualifikuan gjatë fazës në nivel qyteti u përballën në 8-të debate. Skema e Fazës Finale tashmë […]
7 Korrik, 2020

TiBO TV partner i Re-Debate 5.0 – Kampionatit Kombëtar të Debatit

Kampionati Kombëtar i Debatit ka mbërritur në edicioni e tij të III me Re-Debate 5.0. Zhvillimi i mendimit kritik tek të rinjtë e shkollave të mesme […]
2 Korrik, 2020

Përfundon Faza e Debateve në nivel qyteti. Zbuloni 16 shkollat finaliste të Re-Debate 5.0!

Kampionati Kombëtar i Debatit Re-Debate 5.0 ka mbyllur sot fazën e debateve në nivel qyteti. Rrugëtimi i cili nisi dy javë më parë me një transmetim […]
29 Qershor, 2020

Shorte Special në vazhdimësi të garës në Nivel qyteti

Si pasojë e skualifikimit të Shkollës së Mesme ‘PLATONI’ dhe ‘PERLA, dy skuadrat në garë Isuf Gjata, Korçë dhe Halim Xhelo, Vlorë mbetën pa rival. Organizata […]
17 Qershor, 2020

Hidhet shorti për debatet në rang qyteti. Njihuni me kalendarin e plotë të debateve

Kampionati Kombëtar i Debatit, Re-Debate 5.0 ka mbërritur në fazën e dytë, atë të debateve në nivel qyteti. Sot në orën 13.00 është hedhur live shorti […]
18 Maj, 2020

Asija Kasemi: “Formim dhe Re-Debate janë dy fjalë te cilat lidhen ngushtë me njëra-tjetrën

Asija Kasemi ka qënë pjesë e skuadrës së debatit në gjimnazin “Janaq Kilica” në qytetin e Fierit për dy edicione në Re-Debate. Ajo tashmë është pjesë […]