Finale


18 Qershor 2018

Tirana International Hotel (Salla Abret dhe Salla Teuta)

  • 09:00 - 09:30Regjistrimi i pjesëmarrësve

  • 09.30 - 10:00Ceremonia e hapjes

    Z. Ergys Gezka, Organizata LIBURNETIK Z. Klodjan Seferaj, Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë
  • 10:30 - 11:30Debat I / Debati II

    Gjimnazi “Isa Boletini” Kamëz – Gjimnazi “Hydajet Lezha” Lezhë Gjimnazi “28 Nëntori” Shkodër – Gjimnazi “18 Tetori” Lushnje
  • 12:00 - 13:00 Debati III / Debati IV

    Gjimnazi “Shefqet Guzi” Gramsh – Gjimnazi “Naim Frashëri” Durrës Gjimnazi “Rrëshen” Rrëshen – Gjimnazi “28 Nëntori” Burrel
  • 13:00 - 14:00 Pushim Dreke

  • 14:00 - 15:00Debati V / Debati VI

    Gjimnazi “Halim Xhelo” Vlorë – Gjimnazi “Dhaskal Todri” Elbasan Gjimnazi “Petronini Luarasi” Tiranë – Gjimnazi “Janaq Kilica” Fier
  • 15:30 – 16:30Debati VII / Debati VIII

    Gjimnazi “Asim Zeneli” Gjirokastër – Gjimnazi “Qemal Stafa” Tiranë Gjimnazi “Andon Zako Çajupi” Tiranë – Gjimnazi “Raqi Qirinxhi” Korçë

19 Qershor 2018

Pallati i Kongreseve (Salla Convegno Kati II)

  • 08:30 - 09:00Regjistrimi i pjesëmarrësve

  • 09.00 - 09:10Ceremonia e hapjes

    Fjalë hapëse e Z. Ergys Gezka, LIBURNETIK Hedhja e shortit për çerek finalet
  • 09:10 - 10:30Çerekfinalet

    Debat I & Debati II
  • 10:30 - 12:00Çerekfinalet

    Debati III & Debati IV
  • 12:00 - 13:00 Pushim Dreke

  • 13:00 - 14:00Gjysëmfinalet

    Debati I Skuadra A – Skuadra B Debati II Skuadra A – Skuadra B
  • 14:00 - 15:00Finalja e Vogël

    Skuadra A – Skuadra B
  • 15:00 - 15:20Finalja e Madhe

    Prezantimi i finales, Z. Ergys Gezka, LIBURNETIK Z. Andi Dobrushi, Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë Znj. Lindita Nikolla, Ministër, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (tbc) Z. Erion Veliaj, Kryetar, Bashkia Tiranë (tbc).
  • 15:20 - 16:20

    Finalja e Madhe Skuadra A – Skuadra B
  • 16:30 - 17:00

    Ceremonia e mbylljes dhe dhënia e çmimeve nga përfaqësuesi i OSFA, Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë dhe Bashkisë Tiranë.